Hoe kijk jij tegen je leverancier aan, maar hoe kijken je klanten en je leveranciers eigenlijk tegen jou aan?
Een frisse kijk op leveranciers- en ketenmanagement
De bijdrage van uw leveranciers aan het succes van uw organisatie wordt steeds belangrijker. Als contract- en relatieverantwoordelijke zorgt u er voor dat er maximaal rendement uit uw leverancier komt. U beseft dat naast het aangaan van het contract, ook de kwaliteit van de relatie en de manier van aansturen het verschil maken.
In de 6-daagse leergang contract- en leveranciersmanagement leert u hoe u contractbeheer opzet, hoe u contractmanagement binnen uw organisaties inricht en leveranciers laat groeien in de waardecreatie aan u bedrijf en/of uw keten.
Dag 1 Contractmanagement
Gedurende de 1ste dag wordt u bewust wat contractmanagement voor u kan betekenen. Aan eind van deze 1ste dag heeft u antwoord op de volgende vragen:
Dag 2 Regievoering
Dag 2 staat in het teken van regievoeren binnen de eigen organisatie en uw leveranciersrelatie. Aan het eind van deze 2de dag heeft u antwoord op de volgende vragen:
Dag 3 Resultaatgericht contracteren
Dag 3 kent een uitgekiend programma om te werken aan het resultaat/ prestatiegericht maken van uw contracten. Waarbij u antwoord krijgt op de volgende vragen:
Het programma van de eerste drie dagen is identiek aan de Covalis cursus contractmanagement.
Dag 3 t/m 6 staan in het teken van de ontwikkeling van de leveranciersrelatie. Het is daarbij de uitdaging om de juiste expert uit de leveranciersmarkt te halen en/of uw bestaande leveranciers te ontwikkelen in de richting waar uw keten om vraagt.
U leert herkennen wat leveranciers in hun genen hebben en hoe u ze kunt ontwikkelen tot een volwassen ketenpartners. De Toyota 4P management principes vormen de basis voor leveranciers ontwikkeling. Een managementbenadering van echt samenwerken om de 'verborgen waarde' van uw keten in steeds betere resultaten om te zetten. Respect voor elkaar, elkaar uitdagen en helpen tot meer zijn hierbij de speerpunten.
Het structureren en faciliteren van leveranciersontwikkeling wordt een steeds belangrijke taak voor inkopende organisaties. Ook leveranciers zien nut en noodzaak van de wederkerigheid in feedback. Het vormt een bron van innovatie. Immers leveranciersontwikkeling zet anderen aan het denken, zodat men in beweging komt.
Dag 4: Leveranciersmanagement
Dag 5: Gedrag in leveranciersrelaties
Dag 6: Ontwikkeling en kwaliteit van de leveranciersrelatie
Het programma van de laatste drie dagen is identiek aan de Covalis cursus leveranciersmanagement en ontwikkeling.
Voor wie
Medewerkers en (contract- & service) managers binnen facilitair, huisvesting, ICT of inkoop vanuit de zorg, de (lokale) overheden, industrie en overige dienst- verlening. Deelnemers komen onder meer vanuit de zorg, de (lokale) overheden, industrie of dienstverlening. Het gemiddelde werk- en denkniveau is HBO.
Werkvormen
De leergang wordt gegeven in een actieve workshop-achtige setting. Er worden vele voorbeelden uit de eigen praktijk ingebracht, zodat tijdens de cursus de eigen kansen al in beeld komen.
Referentie:
Lestijden
De cursusdagen starten om 9:00 uur (ontvangst met koffie en thee vanaf 8:30 uur) en duurt tot 17:00 uur.
Certificaat
Na afloop van deze leergang ontvangt u een certificaat van deelname.
Vakdocent en praktijkexpert
De leergang contract- en leveranciersmanagement wordt verzorgd door Tom van de Ven en Timo Touwen.
Niveau | N.V.T. |
Vorm | Full-time |
Incompany | Ja |
Open inschrijving | Ja |
Doorlooptijd | 3 dagen |
Tijden | Overdag |
Kosten | €1498 |
Les locatie type | Op locatie, Conferentiecentrum |
Titulatuur | Geen titel |
Website | www.covalis.nl/trainingen/contract-en-leveranciersmanagement/ |
Lesmethode | Workshop |
Benodigde taalkennis | Nederlands |
Startmaanden | juni, november, december |
Provincies | Drenthe, Flevoland, Friesland, Gelderland, Groningen, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland, Zuid-Holland |
Maximaal aantal deelnemers | 10 |
Afronding | Geen |
Hoe kijk jij tegen je leverancier aan, maar hoe kijken je klanten en je leveranciers eigenlijk tegen jou aan?
Een frisse kijk op leveranciers- en ketenmanagement